Україна офіційно приєдналася до Угоди СОТ про державні закупівлі

summy-kotorye-prokhodyat-cherez-goszakupki-v-ukraine

summy-kotorye-prokhodyat-cherez-goszakupki-v-ukraineСьогодні, 18 травня, закінчилася офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про держзакупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA). Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Відтепер українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в 45 країнах-учасницях угоди, серед яких країни ЄС, Японія, США, Корея та інші. Загальний обсяг ринку оцінюється в $1,7 трлн щорічно — це більше, ніж у 30 разів перевищує обсяг українського експорту в 2014 році.

Угода СОТ забезпечує рівний доступ до ринків. Іноземні учасники також зможуть брати участь у тендерах, як і українці в зарубіжних. Однак, на відміну від України, інші країни давно мали таку можливість.

Зазначимо, що процес приєднання до угоди почався чотири роки тому. Тільки в березні 2016 року Рада ратифікувала документ, після чого його підписав Президент України.

«Це — найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів. Українським компаніям не треба витрачати зайвих коштів на маркетинг, домовлятися про вихід у мережу чи відкривати представництво. Заявки і процедури державних тендерів зазвичай чітко структуровані. Тому все, що треба — це знайти цікавий тендер і відповідним чином оформити заявку”, — розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Ваш комментарий будет первым

Написать ответ

Выш Mail не будет опубликован

*